Werelden, Henk Hartog, in het Vijzelstraat Museum
BEELD BETER BEKIJKEN
BEELD BETER BEKIJKEN
BEELD BETER BEKIJKEN
BEELD BETER BEKIJKEN
BEELD BETER BEKIJKEN
BEELD BETER BEKIJKEN
 WERELDEN, te zien op de Vijzelstraat t/m 6 april 2010.
Werelden, onder deze titel exposeert GO Gallery van 16 januari t/m 6 april 2010 een serie schilderijen van Henk Hartog (1926). 
Zijn het manen, planeten, andere hemellichamen of gaan er diepere dimensies achter schuil ?  
Binnen een consequent strak kader liet de kunstenaar zijn gevoel voor kleur, compositie en structuur de vrije loop. Door te experimenteren met verschillende soorten verf en technieken ontstond een rijke variatie aan werken. Uitgesproken kleuren, maar veelal zachte nuances geven elk uniek werk een spannend en evenwichtig palet. 

Henk Hartog ontwikkelde zich van “adviseur voor woninginrichting” tot gerenommeerd binnenhuisarchitect. Begin jaren zestig startte hij samen met zijn vrouw een succesvol bedrijf : "VORM" in Amstelveen. 
Optimaal ruimtegebruik, functionaliteit, goed licht en versimpeling typeerden zijn vooruitstrevende stijl. De Nieuwe Zakelijkheid, Rietveld, Mondriaan en verstilde Japanse architectuur waren daarin belangrijke inspiratiebronnen. 
Na zijn werkzame leven cumuleerde de jarenlange ervaring met kleurgebruik en esthetiek in deze reeks schilderijen die Henk Hartog heeft vervaardigd. 
De selectie die GO Gallery presenteert, weerspiegelt de diversiteit van de kunstwerken. Inzage in de niet tentoongestelde werken is mogelijk.  

De opening van de expositie WERELDEN vond plaats op zaterdag 16 januari 2010.

Voor alle schilderijen:
gemengde technieken op hout, de maten varieren van 35 x 35 cm tot 110 x 110 cm.



Willem Boogaard

Kunstschilder / restaurateur:

Als kleurspcialist en restaurateur was ik, bij inspectie van de schilderijen, blij verrast. Hoe meer ik mij verdiepte, des te meer nuances ik zag.

De gedetaileerde opbouw van zowel kleur als textuur verbaasde me.

De kleine reparaties aan krasjes en pitjes ten gevolge van vervoer, gaven me inzicht in de gelaagdheid van de werken.

Verschillende niveaus van bijvoorbeeld rood, goud en groen, of blauw brons en wit geven de werken diepte; de kleurovergangen dwingen bewondering af.

De spontaniteit komt uit een groot hart en is gekoppeld aan durf, inzicht en vakmanschap.


Chapeau, meneer Hartog, het is een genot om mee te werken en deze prachtige collectie in het daglicht te zetten.

 

Groet, 

Willem


P.S. Soms maakte U het me behoorlijk lastig hoor!


 

 


   

   

   

 

GO Gallery | Prinsengracht 64 | 1015 DX Amsterdam
Tel. 020-4229580 | E-mail: office@gogallery.nl | Fax 020-4229581
GO Gallery = GO Galerie = GOGallery = GOGalerie